FORGOT YOUR DETAILS?

maja_stasiow_wilk

Radca prawny, Specjalistka prawa rodzinnego, spadkowego oraz prawa dot. nieruchomości

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2007 r.). Od 2010 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, w której ukończyła aplikację radcowską oraz złożyła egzamin radcowski. Wpisana na listę radców prawnych w Krakowie pod nr KR-3201, czynnie wykonuje zawód radcy prawnego.

Jako radca prawny (tak jak adwokat) posiada uprawnienia do występowania przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i wojskowymi wszystkich instancji, a także przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym, nadto przed organami ścigania oraz organami administracji publicznej.

„Przygotowanie jest najważniejszym kluczem do sukcesu” - Henry Ford

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE

Posiada szeroką i ugruntowaną wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. Dlatego zarówno pojedyncze jaki i stałe prowadzenie spraw nie jest dla niej nowością. Istnieje na rynku usług prawnych od 2006 roku.

W okresie poprzedzającym otwarcie własnej praktyki prawniczej pracowała i współpracowała z krakowskimi fundacjami (m.inn. Fundacja Academia Iuris, Fundacja Alterii), kancelariami adwokackimi i radcowskimi oraz biurami prawnymi, gdzie zajmowała się bieżącą obsługą klientów indywidualnych w  szczególności w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, spadkowego, rzeczowego, mieszkaniowego oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, jak również zajmowała się stałą oraz doraźną obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w tym w zakresie zastępstwa procesowego oraz w zakresie bieżącej obsługi przedsiębiorców. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej na założenie własnej Kancelarii.

Specjalizuję się (1) w prawie rodzinnym, w szczególności w rozwodach (rozwód, separacja, alimenty, podział majątku wspólnego, kontakty z dzieckiem, władza rodzicielska), (2) w prawie spadkowym (nabycie spadku, dział spadku, zachowek), (3) w prawie dotyczącym nieruchomości (naruszenie posiadania, zasiedzenie, zniesienie współwłasności, ustanowienie drogi koniecznej), w tym w prawie mieszkaniowym (najem, eksmisja, bezumowne korzystanie). Skutecznie prowadziła wiele skomplikowanych spraw w których się specjalizuje.

Posiada również duże  doświadczenie w prowadzeniu (4) spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (ustalenie istnienia stosunku pracy, ustalenie istnienia bądź nieistnienia obowiązku ubezpieczenia, o odszkodowania od zakładu pracy, zasiłki, świadczenia z tytułu funduszu alimentacyjnego) oraz (5) spraw odszkodowawczych, w szczególności w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

„Przyjemność z pracy sprawia, że ta dochodzi do perfekcji”- Arystoteles

UMIEJĘTNOŚCI INTERPERSONALNE

Wyróżnia się dużą empatią w kontakcie z Klientem. Chętnie Państwa wysłucha, poradzi, a w razie konieczności wyjaśni dokładnie wszelkie zawiłości prawne przedstawionego zagadnienia prawnego oraz specyfikę postępowania w sądzie. Świadcząc pomoc prawną z szacunkiem traktuje wszystkich Klientów. Zawsze stara się uczciwie ocenić szansę rozwiązania Państwa problemu prawnego. Powierzając jej prowadzenie swoich spraw, mogą Państwo liczyć na zrozumienie, opiekę  i dyskrecję już od pierwszego spotkania.

Zlecone przez Państwa sprawy prowadzi osobiście.

BLOG PRAWNICZY - SPRAWY RODZINNE

Mecenas Maja Stasiów-Wilk prowadzi bloga prawniczego "Sprawy Rodzinne" gdzie przede wszystkim dzieli się  w sposób przystępny i nieodpłatny swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie  spraw rodzinnych.  Adres bloga: www.sprawyrodzinne.com.pl

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu telefonicznego!

telefon+48 503 195 862

TOP